Найближчі дві доби подарують нам довгоочікуване поновлення чемпіонату України, а також топові дуелі в рамках англійської Прем’єр-ліги і німецької Бундесліги. Розбираємо сильні та слабкі сторони команд й робимо відповідні висновки.
«Інгулець» – «Полісся»
У 18-му турі УПЛ дана пара є тією єдиною, де фаворит не викликає сумнівів, так само як і можна констатувати той факт, що представник Житомира оформить як мінімум вікторію з різницею в 2+ голи. Вся справа в трансферній політиці «Інгульця», котрий «посилювався» гравцями Першої ліги чемпіонату України, що можна назвати вироком для петровців на друге коло, де команда має відіграти гандикап у розмірі 6 очок перед 14-ю сходинкою («Чорноморцем»), котра дає можливість зіграти в стикових поєдинках. У двох словах підопічні Кобіна без п’яти хвилин є колективом нижчого дивізіону.
Житомиряни провели якісну зимову трансферну кампанію, де на сьогодні лише позиція опорного півзахисника викликає питання (немає якісної ротації на дану ланку). Згадуючи перше коло, акцентуємо увагу на перевтіленні «вовків» саме в дуелі проти «Шахтаря» після того, як «Полісся» не знало смаку перемог протягом восьми турів поспіль. Вікторія над «гірниками» зберегла роботу для наставника команди із Житомира, так само як і повернула психологічну впевненість гравцям. Наразі можна з упевненістю говорити, що Назаренко і співтовариші – головний претендент на останнє 4-те єврокубкове місце.
Календар у «Полісся» доволі легкий у найближчі чотири тури, де в суперниках «Інгулець», «Оболонь», «Чорноморець» та «Верес». Тобто потенційно житомиряни мають брати 12 очок, тоді як на криворіжців, після ігор з рівненчанами та петрівцями, чекає гостьова дуель проти «Шахтаря», після якої «червоно-білі» вже можуть опинитися поза зоною топ-4 дивізіона. У будь-якому випадку, в прийдешній зустрічі в «Інгульця» немає опцій щось протиставити більш статусному опоненту. Підопічні Ашура зіграють з позиції сили, відкриють рахунок ще до перерви, а у другій 45-хвилинці остаточно знімуть всі питання відносно переможця пари.
«Астон Вілла» – «Челсі»
Дивлячись на крайні виступи «пенсіонерів», дивують котирування в даному протистоянні. «Челсі» фаворит на «Вілла Парк» і це після того, як «сині» двічі поспіль поступилися «Брайтону» (1:2, 0:3) й зазнали фіаско від «Ман Сіті» у його ж лігві (1:3), в той час як «віллани» не дозволили себе обіграти в дуелі проти лідера Прем’єр-ліги в особі «Ліверпуля» (2:2), тоді яу в Лізі чемпіонів підопічні Емері посіли місце в топ-8, обійшовши стороною етап 1/16-ї фіналу. Якщо говорити відкрито, то обидва колективи наразі не вражають й водночас, суттєву вагу на користь «АВ» в конкретно взятому матчі відіграє саме домашній статус поєдинку.
Проблеми нинішнього «Челсі» очевидні – слабка гра в обороні, де трапляється шалена кількість персональних помилок поряд з нестачею концентрації на прогтязі всіх 90 хвилин. «Брайтон» цим користувався сповна, «Манчестер Сіті» також взяв три очки завдяки дитячим помилкам захисту і воротаря. У Бірмінгемі проти «Астон Вілли» відіграти на нуль «синім» також не вдасться, якщо в справу не втрутиться х-фактор у вигляді раннього вилучення в стані «левів». Достатньо подивитися на цифри пропущених з боку «пенсіонерів» і порівняти з показниками того ж «Евертона», котрий йде на 14-й позиції – 34 м’ячі в пасиві «пенсіонерів» проти 31 у представника Ліверпуля.
&t=1s
Дивно спостерігати те, що «Астон Вілла» має негативний баланс забитих/пропущених (37:40) і це при тому, що у графі перемог/поразок бірмінгемці мають позитивний баланс +3 (10 вікторій/7 фіаско). Тобто оборона не є сильною стороною і колективу Емері, як це було в минулій першості, а значить в дуелі двох команд, котрі в достатку здійснюють осічок на задній лінії, є всі шанси побачити як мінімум обмін голами. Вердикт виносимо на користь комбінованої опції у вигляді «ОЗ + ТБ 2.5» за мотивами результатів на «Вілла Парк» в сезоні 23/24, де і кубкова очна зустріч, і матч чемпіонату завершилися підсумковими «ТБ 3.5» (2:2, 1:3).
«Динамо» Київ – «Карпати»
У другій половині першості 24/25 української Прем’єр-ліги, в першій грі після паузи, ще раз звертаємо увагу на трансферну політику клубів. Можна сказати, що кияни проігнорували купівлі/продажу гравців, залишившись на тому ж місці, що і перед фінішною прямою 2024-го року. Мабуть керівництво рахує за правильне нічого не змінювати й слідувати тією ж стежкою, котра і давала позитивний результат саме на внутрішній арені. Головний конкурент в особі «Олександрії» був обіграний, а «Шахтар» й взагалі складно сприймати претендентом на золото цьогорічного чемпіонату з огляду на втрати Зубкова і Сікана посеред сезону.
У сьогодення «Карпати» можна сприймати одним із претендентів на четверте єврокубкове місце. Причиною цього стало об’єднання з іншим представником Львова в особі «Руха», частина ключових гравців якого вже переметнулися до ростера «зелено-білих». Сумно спостерігати те, як принципове дербі на заході країни в зародку й одразу погасили. Що сказати – це бізнес, а спортивна складова тут на другому, якщо не на третьому плані. Тепер у пана Лупашка є всі козирі на руках, аби створити міцний колектив, враховуючи не лише якісний склад, а й з огляду на фінансове становище клубу.
Легкої перемоги для «Динамо» не передбачається, як це було в першому колі, коли львів’яни ще не адаптувалися до еліти українського футболу, пропускаючи м’ячі у великій кількості в матчах з топ-суперниками. Наразі «зелено-білі» провели найкращу зимову трансферну кампанію серед усіх учасників УПЛ, виглядаючи збалансовано у всіх лініях. Те, що «Карпати» здатні дати бій в столиці – це факт. Приміром, той самий «Рух» у першому колі не програв жодного поєдинку командам з першої п’ятірки, а в сьогоденні ми маємо суміш двох представників міста Лева. Зупиняємо вибір на опції «П1 в 1 гол або нічия».
«Баварія» – «Айнтрахт»
Коли таке було, що мюнхенці мали порожній лазарет перед будь-яким офіційним поєдинком у нинішньому сезоні? Наразі тільки участь двох гравців «рекордмайстера» знаходиться під питанням – Гаррі Кейна і Даніеля Переца. З одного боку – це хороший привід зіграти впевнену вікторію «Баварії», котра тільки збільшує відрив від прямого конкурента в особі «Байєра» (55 – 47), але в той же час підопічні Компані не зрозуміло чим займалися в дуелі проти «Селтіка» посеред цього тижня, за підсумками двоматчевого протистояння ЛЧ вирвавши путівку до наступного раунду лише завдяки голу Альфонсо Девіса на 90+4 хвилині (1:1).
Франкфуртці пропускали 1/16-у фіналу Ліги Європи у світлі того, що за підсумками групового етапу зайняли місце в топ-8. В рамках Бундесліги у «орлів» справи йдуть також непогано, де в останній раз «Айнтрахт» зазнав невдачі ще у другій половині грудня 2024-го (виїзні 1:2 проти «Майнца»), після чого вдалося оформити чотири звитяги і тричі розписати нічию, розташовуючись на третьому рядку (42 бали). Якщо коротко, під керівництвом Діно Топпмеллера, в дні сьогоднішньому, представник Франкфурта демонструє ледве не свій найкращий футбол у 21-му столітті.
&t=2s
В чому немає жодних сумнівів, так це в обміні забитими м’ячами. По обидві сторони барикад атаки працюють немов «відбійний молоток». Той короткий ігровий спад передньої ланки «Баварії» має всі передумови перерватися саме у недільній програмі 23-го туру Бундесліги. Мюнхенцям наразі вкрай важливо зберегти концентрацію в плані збереження 8-очкової дистанції від «Байєра» і не давати слабину, як це було у крайній дуелі з чемпіоном Шотландії. Окрім опції «обидві заб’ють» є всі підстави грати і ставку «П1», тоді як у комбінації обидва варіанти приносять нам апетитний коефіцієнт 2.36.