Найближчі дві доби не пройдуть без чергових турів німецької Бунделіги, італійської Серії А і англійської Прем’єр-лізі. Традиційно ліпимо мікс з опції результативності та статистичних викладок. Поїхали!
«Баварія» – «Вольфсбург»
Наприкінці 2024-го «Баварія» перемагала непереконливо. В основному картина була наступною: важкий перший тайм, в той час як після перерви «рекордмайстер» дотискав опонентів на класі як на внутрішній арені, так і в єврокубках. В останньому турі минулого місяця й на початку нинішнього концепція змінилася. Сане і компанія не залишили шансів «РБ Лейпцигу», розпочавши знищення «биків» з 1-ї хвилини поєдинку (3:1 у першому таймі + підсумкові 5:1), так само як і у грі посеред цього тижня з «Хоффенхаймом» підопічні Компані довели справу до розгрому вже у стартовій 45-хвилинці (3:0 у першій половині + 5:0 по завершенню гри).
Особливу увагу приділимо очним протистоянням «Баварії» та «Вольфсбурга», де у 21-му столітті успішні виступи «вовків» можна порахувати на пальцях однієї руки. Наприклад, на полях Мюнхена «зелені» жодного разу не перемагали за 25 років, з умовного 1997-го лише двічі розписавши нічию, тоді як в інших випадках звитягу святкував постійний фаворит поєдинків в особі «рекордмайстера». Окрім успіху «БМ» над колективом Хазенхютлля в рамках першого кола (гостьові 3:2), відзначаємо і стовідсотковий показник перемог баварців й у попередніх двох сезонах – двічі домашні 2:0 й виїзні 2:1 та 4:2.
Спираючись на ігрову форму «Баварії», плюс підкріплюючи результативністю мюнхенців у крайніх матчах й статистикою очних дуелей з «вовками», висновок напрошується на користь підвищеної частоти забитих м’ячів в стартовій 45-хвилинці. До слова, «Вольфсбург» відіграв яскраво в п’яти матчах з останніх шести, де лише гостьовий поєдинок проти регресуючого «Хоффенхайма» є винятком з правил, а ось матчі проти «Майнца» (4:3) і менхенгладбахської «Боруссії» (5:1) є показовими в плані здібностей «зелених» грати відкрито й демонструвати свій атакуючий потенціал. Зупиняємо вибір на 1-й половині гри.
«Ювентус» – «Мілан»
Наявну зустріч варто розглядати як принципову не лише через статус обох команд, а й в плані боротьби за місце у топ-4 дивізіону. На сьогоднішній день «Ювентус» страждає компромісними підсумками, що з одного боку не дозволяє туринцям піднятися вище п’ятої сходинки, але з іншої точки зору «Стара синьйора» – єдиний колектив в усіх топ-чемпіонатах Європи, котрий не знає гіркоти поразок після екватора сезону (7 – 13 – 0). Такими темпами рекорд «Перуджи» із 19 мирових за першість буде побитий з легкістю. Інша справа, що поставленої мети «б’янконері» не виконують й лише серія перемог може виправити ситуацію.
«Россонері» – команда загадка. Начебто як «червоно-чорні» мають все, аби як мінімум боротися за найвищі місця в елітному дивізіоні, але в той же час підопічні Консейсау здатні видати дві поспіль вольові вікторії над «Ювентусом» (2:1) та «Інтером» (3:2) й після розписати дивну домашню нічию з «Кальярі» (1:1). ДО слова, цих самих мирових підсумків у чемпіонаті Італії якось забагато буде за першу половину ігрового року 24/25. Наразі у «Мілана» 5 поєдинків в Серії А без поразок й 8 у всіх турнірах. Незважаючи на те, що даний колектив не програє після 6-го грудня (фіаско 1:2 від «Аталанти»), у турнірній таблиці міланці крокують сьомими.
Підігріває інтриги поєдинку і той факт, що дистанція між «Ювентусом» та «Міланом» вимірюється трьома балами (одною перемогою) – 34 vs 31. В основному матчі за участю «б’янконері проти конкурентів проходять з підвищеною емоційною складовою, котра трансформується у гірчичники. Так було проти «Лаціо» (6 жовтих, 1 червона), «Болоньї» (7 ж/к), «Мілана» (5), плюс пригадуємо дербі з «Торіно» (5) і дуель з конкурентом «Астон Віллою» в ЛЧ (6). «Мілан» лише за крайніми поєдинками з «Комо» (6:1), «Інтером» (1:4) і «Ромою» (4:4) переконує в тому, що «ТБ» за попередженнями – вірний рецепт успіху. Останнє слово за Давіде Массою.
«Евертон» – «Тоттенхем»
Наставник «шпор» Ангелос Постекоглу серед головних кандидатів на звільнення у Прем’єр-лізі. Навіть кубковий успіх над «Ліверпулем» не покращив становище коуча, адже лондонці насилу переграли представника Національної ліги в особі «Темворта» в рамках 1/32-ї фіналу Кубка Англії, дотиснувши того лише в екстра-таймах, а посеред нинішнього тижня «лілово-білі» капітулювали перед своїм лондонським сусідом «Арсеналом», проваливши кінцівку першого тайму й так нічого і не створивши путнього після перерви (підсумкові 1:2). Як підсумок, в сьогоденні «Хотспур» вже на 14-му місці. Хто б міг про таке подумати на початку чемпіонату?
У «ірисок» також намітилася негативна динаміка результатів останнім часом, у зв’язку з чим відбулися перестановки на тренерському містку, де замість Шона Дайча керівництво командою прийняв старий знайомий Девід Мойєс. У своєму першому матчі в рамках АПЛ даний фахівець зазнав невдачі, мінімально поступившись «Астон Віллі» (домашні 0:1), але при цьому «Евертон» не виглядав «хлопчиком для биття» й за характером гри цілком міг розраховувати на результативну нічию. Тішить і те, що Віталій Миколенко серед кращих гравців «синіх» того вечора, з другою найвищою оцінкою в команді (7.0) після Джеймса Тарковські (7.4).
Незважаючи на те, що майбутні суперники знаходяться у відносній близькості один з одним у турнірній таблиці (14 й 16 позиції), конкурентами за виживання дані команди точно не назвати. І в той же час обидві ставлять перед собою зрозумілі цілі й будуть гранично мотивовані в дуелі на «Гудісон Парк». «Евертону» необхідно відриватися від зони вильоту, тоді як «Тоттенхему» – підніматися у верхню десятку і включатися в боротьбу за єврокубки. У зв’язку з цим звертаємо увагу на ігрові стилі команд. «Хотспур» вміють провокувати опонентів на фоли (лідери АПЛ, в середньому 13.2 за матч), в той час як «іриски» суттєво більше порушують правила на супернику, ніж збирають фоли на собі (11.8 vs 9.8). Акценти у виборі ставок розставляємо відповідні.
«Інтер» – «Емполі»
До матчів 20-го туру, котрі відбулися посеред тижня, «інтернаціонале» був лідером італійської першості за втраченими очками, але домашня мирова з «Болоньєю» вирівняла загальну картину з неаполітанцями в боротьбі за перше місце. І тим не менш констатуємо той факт, що атака «нерадзуррі» з запасом найкраща в чемпіонаті Італії (48 забитих), при цьому міланці однаково добре себе проявляють в плані реалізації як у домашніх умовах, так і у виїзних зустрічах. Жодна інша команда елітного дивізіону не може похвалитися подібним, що вирізняє «чорно-синіх» серед усіх учасників змагань.
Тосканці ударно стартували в нинішній першості, але ближче до середини чемпіонату «Емполі» поплив по похилій. На старті грудня місяця даний колектив востаннє перемагав у Серії А, тріумфувавши в гостях над «Вероною» (4:1), після чого «азуррі» поклали в скарбничку лише один бал у п’яти поєдинках, зумівши розжитися на очки лише у протистоянні з «Венецією» (1:1). Водночас, за наявний відрізок «сині» зазнали фіаско в матчах проти «Торіно» (0:1), «Аталанти» (2:3), «Дженоа» (1:2) і «Лечче» (1:3). Поразки від крайніх двох суперників – це вже дуже негативні дзвіночки для підопічних Роберто Д’Aверси, адже і генуезці, і «паприканці» – конкуренти за виживання.
Про які шанси «Емполі» на «Джузеппе Меацца» може взагалі йтися, якщо представник Тоскани не в змозі стримати атаку команд, котрі розташовуються у нижній частині турнірної таблиці. «Інтер» навпаки, буде по-спортивному злим після домашньої втрати очок з «россоблу» й другий раз поспіль не дозволить собі дати осічку. В рамках першого кола «нерадзуррі» розгромили «синіх» у їхньому ж лігві (3:0), забивши всі три голи після перерви. На цей раз чекаємо якіснішого стартового відрізка від фаворита, що в перекладі на мову ставок означає «перша команда заб’є в обох таймах» за коефіцієнт 1.82.