Відкриваємо програму найближчих двох діб з протистоянь в італійській Серії А та іспанській Прімері, тоді як в неділю сконцентруємо увагу виключно на баталіях в англійській Прем’єр-лізі. І нехай прибуде з нами удача!
«Ювентус» – «Лечче»
Дочекаємося ми від «Старої синьйори» переконливої вікторії, з різницею в два і більше м’ячів? У конкретно взятій дуелі є всі підстави розраховувати саме на таку довгоочікувану безвалідольну звитягу у виконанні «б’янконері» і на те маємо ряд причин як з погляду турнірного розкладу, так і враховуючи різницю командного й індивідуального рівня по обидва боки барикад.
У крайньому турі «Ювентус» розписав мирову в Римі проти «Роми» (1:1), не зумівши обійти «Болонью» в боротьбі за четверте місце, але при цьому підопічні Тудора скоротили відставання від третьої «Аталанти», котра терпить одне фіаско за іншим й має гандикап перед туринцями всього лише у розмірі двох пунктів (58 – 56). Тобто Влахович і Ко здатні переміститися на третій рядок буквально за результатами одного туру.
А от у «паприканців» справи йдуть зі знаком мінус. Крайня вікторія «Лечче» зафіксована в січні над «Пармою» (гостьові 3:1), після чого колектив Марко Джампаоло не знає смаку перемог протягом 8 турів поспіль, з серією із п’яти поразок, починаючи з 21-го лютого й завершуючи 29-м березня. Домашня нічия із представником зони вильоту «Венецією» також говорить не на користь «червоно-жовтих» (1:1).
У очній зустрічі першого кола «Юве» догрався, намагаючись втримати мінімальну перевагу і на 90+3 хвилині фаворит сенсаційно пропустив випад від Анте Ребича (1:1). Питання, як можна було настільки боягузливо відіграти другу половину гри після того, як у першому таймі «Лечче» не завдав жодного удару в площину воріт представника Турина.
Висновки з минулого грудневого поєдинку з «паприканцями» «б’янконері» зобов’язані зробити й відіграти на прикладі виїзного матчу з «Лечче» у минулому сезоні 23/24, коли у січні 2024-го дубль Влаховича й фінальна крапка від Бремера зафіксували впевнений тріумф фаворита з різницею в три голи (3:0). До слова, для господарів на кону місце в топ-4 (путівка до Ліги чемпіонів на наступний ігровий рік).
«Леганес» – «Барселона»
У майбутній зустрічі виразно зрозуміло, хто і в якій манері гратиме. «Леганес» відіграє відвертим «автобусом», що і підтверджує статистика контролю м’яча в середньому за сезон (41.8%), тоді як каталонці заберуть м’яч з перших секунд (68.3%) і за будь-якого рахунку на табло гратимуть першим номером, високо задираючи лінію оборони.
Виходячи зі сказаного вище, є сенс дивитися в бік показників офсайдів. Наприклад, «Барселона» в середньому за поєдинок забігає в положення поза грою 1.9 разів, в той час як «пепінерос» – 2.4, будучи лідером Прімери поряд з мадридським «Реалом» і «Хетафе» за наявним ігровим елементом. Тобто в першій трійці присутні виключно столичні клуби.
Цікаво інше – ніхто в Європі не може зрівнятися з «блаугранас» в аспекті вміння тримати лінію й ловити атаку суперника в офсайдну пастку, де середній показник зупинився на шаленій цифрі 5.21 у всіх турнірах, що й підтвердив крайній матч посеред тижня в рамках Ліги чемпіонів проти «Боруссії» Дортмунд (1:4) й ідентично «синьо-гранатові відіграли у матчі-відвовіді Кубка Короля з мадридським «Атлетіко» (1:4).
&t=1s
Якщо дивитися на дистанцію всього ігрового року, виділимо найяскравіші поєдинки за участю «Барселони» в плані офсайдів проти «Бенфіки» (3:9), «Лас-Пальмаса» (1:6), «Валенсії» (2:9, 0:4, 1:7), «Алавеса» (2:11, 3:11), «Аталанти» (1:6), «Бетіса» (0:5), «Мальорки» (0:11), «Бреста» (0:6), «Црвени Звезди» (0:9), мадридського «Реала» (1:12), «Осасуни» (0:10), «Вільярреала» (1:7), «Монако» (2:7) та «Жирони» (0:7).
Що стосується «Леганеса», оборона столичного клубу демонструє низькі показники з точки зору лову суперника в положення поза грою – лише 1.31, що виглядає незрівнянно з представником Каталонії. Наприклад, якщо «синьо-гранатові» за офсайдами двічі поступаються умовному «Алавесу» з різницею в 9 і 8 (2:11, 3:11), то «пепінерос» переграють «пожирачів бобів» 3:0 (лютий 2025-го). Висновки очевидні.
«Ліверпуль» – «Вест Хем»
У весняній частині сезону мерсисайдці піднаїлися поразок. Спершу «червоні» вилетіли із Ліги чемпіонів, провівши вкрай слабко двоматчеву дуель проти «ПСЖ», після чого підопічні Слота зазнали фіаско від «Ньюкасла» у фіналі Кубка англійської ліги (1:2), а після міжнародної паузи Салах і компанія поступилися на «Крейвен Коттедж» місцевим «дачникам» (2:3).
Виходить так, що найсильніша команда світу за підсумками першої половини сезону перетворилася на колектив, котрий грає без вогню в очах, не маючи мотивації на залишок сезону і це при тому, що для «Ліверпуля» нинішній ігровий рік виявився чемпіонським. Немає жодних сумнівів в тому, що мерсисайдці не розгублять гандикап в 11 балів перед «Арсеналом» (73 – 62).
«Молотобійці» також дограють сезон, втративши стимул включати максимальні оберти на фінішній прямій. Перед стартом майбутнього поєдинку «Вест Хем» має безвиграшну серію із чотирьох матчів, розташовуючись на 16-й позиції й водночас підопічним Поттера не загрожує боротьба за виживання, оскільки відрив від 18-го місця становить 15 пунктів (35 – 20).
&t=1s
Протистояння майбутніх суперників у першому колі було показовим відносно того, чого саме варто чекати у найближчу неділю на «Енфілді». Під завісу грудня, на «Лондон Стедіум», «червоні» розгромили лондонців з різницею в п’ять м’ячів, оформивши перші три взяття воріт ще до перерви. На той період традиційно феєрив Мо Салах, який відзначився голом і двома результативними передачами (1+2).
Цікавим є той факт, що у крайніх 4-х поєдинках між «Ліверпулем» і «Вест Хемом» тричі «червоні» забивали по 5 м’ячів за зустріч (5:1, 2:2, 5:1, 5:0), а в крайніх шести дуелях 5 разів мерсисайдці оформляли голи в кожному з таймів. Саме на опції результативності фаворита і зупинимо увагу. Настав час майбутньому чемпіону Англії перервати затяжну смугу невдач.
«Челсі» – «Іпсвіч»
Домашня звитяга «Арсенала» над мадридським «Реалом» посеред тижня затвердила факт того, що у наступному ігровому році від Англії в Лігу чемпіонів кваліфікується одразу п’ять колективів і це не враховуючи можливості успішного виступу «Манчестер Юнайтед» чи «Тоттенхема» в рамках Ліги Європи, тріумф яких встановить рекорд за кількістю команд із однієї країни в одному турнірі.
Попередня інформація вельми доречно вписується в контекст поєдинку за участю «Челсі», котрий веде боротьбу за ЛЧ. Перед стартом 32-го туру «пенсіонери» мають в активі 53 бали, так само як і «Ньюкасл» може похвалитися такою ж кількістю очок (плюс гра в запасі), а ось чинний чемпіон Англії в особі «Манчестер Сіті» крокує на шостій сходинці, на один пункт відстаючи від «синіх» і «сорок» (52).
Крайні результати підопічних Марески трохи дивують в плані результативності. Якщо в першій половині сезону лондонці демонстрували яскравий футбол, з акцентом на атаку і далеко не найнадійнішою грою в обороні, то ближче до фінального відрізку чемпіонату від «Челсі» повіяло прагматизмом і обережністю – 5 матчів поспіль через загальний «ТМ 1.5», починаючи з 9-го березня по 6-е квітня.
&t=3s
У четвер «сині» нарешті перервали свою затяжну низову серію, оформивши розгромну гостьову вікторію над «Легією», з трьома голами у другій 45-хвилинці. Голи на рахунку 19-річного Тайріка Джорджа і Чуквунонсо Мадуеке (дубль), плюс два результативні асисти віддав Джейдон Санчо. А ось минулорічний лідер «пенсіонерів» Коул Палмер вкотре промовчав й був замінений у перерві.
Успіх у єврокубках має надати лондонцям впевненості на внутрішній арені. Боротьба за місце в топ-5 набирає обертів й з огляду на вкрай слабкого опонента в особі «Іпсвіча» (майбутнього представника Чемпіоншипу), «сині» зобов’язані брати впевнені три бали, плюс до всього Джексон і співтовариші «тримають зуб» на новачка АПЛ за грудневе виїзне фіаско в першому колі (0:2).