Оглядаємо перші матчі стадії плей-оф у двох головних європейських турнірах. Відкриваємо програму середи з протистоянь у Монако і Роттердамі, тоді як через добу відвідаємо Порту та Енсхеде.
«Монако» – «Бенфіка»
Майбутні суперники зустрічалися в рамках групового етапу Ліги чемпіонів, де команда Анатолія Трубіна відсвяткувала результативну вольову вікторію 3:2, з переможними голами на 84-й і 88-й хвилинах.
Що примітно було того вечора, так це підвищена емоційна складова з перших хвилин поєдинку. Лише у першій половині зустрічі рефері був змушений показати шість гірчичників й водночас, з підсумкових п’яти жовтих у статистиці «Монако», чотири рази карткою нагороджувалися гравці саме за неспортивну поведінку.
Тепер дивимося на статус нинішнього матчу, де права на помилку у команд все менше порівняно з груповою стадією змагань. Немає сумнівів, що і матч №2 між наявними суперниками, на «Луї II», носитиме також агресивний характер.
Мауріціо Маріані розсудить майбутню гру у Франції Наприклад, даний арбітр запам’ятався крайнім суддівством у єврокубках в поєдинку, котрий не мав турнірного значення («Жирона» – «Арсенал»), де діставав картку з кишені 6 разів.
Також є сенс звернути увагу і на показники «Монако» відносно фолів. В рамках французької Ліги 1 дана команда в достатку провокує порушень на собі (13.6), так само як і сама багато фолить на суперниках (13.5). Припускаємо, що саме господарі стануть каталізатором підвищеної частоти порушень правил.
«Феєнорд» – «Мілан»
Лазарет роттердамців – це катастрофа. Відразу 12 гравців не зможуть допомогти «Феєнорду» з тієї чи іншої причини, що автоматично зводить «россонері» до статусу очевидного фаворита протистояння поєдинку №1 на «Де Кейпі».
Більше того, до вищезгаданих відсутні додаємо і той факт, що саме «Мілан» послабив представника Роттердам на зимовому трансферному вікні напередодні майбутньої зустрічі, переманивши до себе найкращого голеадора нідерладців в особі мексиканця Сантьяго Хіменеса.
В цілому за підсумками групового етапу підопічні Браяна Пріске запам’яталися двома моментами, коли відігралися з 0:3 на «Етіхад» в дуелі проти «Ман Сіті» (підсумкові 3:3) й тріумфувавши в рідних пенатах над «Баварією» в передостанньому турі (3:0), де основну роль в перемозі відіграв вищезгаданий Хіменес.
Були й відверто слабкі матчі у виконанні «Феєнорда» саме в домашніх умовах, де на старті попередньої стадії змагань роттердамці розгромно поступилися «Байєру» (0:4 – усі голи в першій половині) і сенсаційно зазнали фіаско від кризового «Зальцбурга» (1:3).
У світлі знекровленості господарів перед початком першого матчу 1/16-ї фіналу, є всі підстави повірити в не програш «россонері», в той час як з боку «Феєнорда» максимум, який можна припустити – це один забитий м’яч, у зв’язку з чим випливає ставка «Х2 + ОЗ».
«Порту» – «Рома»
Гостьові команди коротко описують свої вояжі на «Драгау» – «це пекло». Якоюсь мірою навіть Туреччина не зрівняється з виїздом до «драконів», де місцеві фанати готують приїжджим колективам подарунки у вигляді каменів в автобус й тощо.
Римлян також чекає гарячий прийом, де перебування в Порту точно не буде спокійним, починаючи з розташування в готелі й завершуючи самим поєдинком, з постійним тиском з боку уболівальників місцевої команди.
Мабуть що не заслужено було побачити в жеребкуванні наявне протистояння даних команд, саме на такій ранній стадії змагань, тоді як в інших парах все куди менш яскраво в плані статусності, на прикладі умовного поєдинку між «ПАОКом» і «Стяуа».
Чого точно варто чекати від прийдешньої зустрічі між «Порту» та «Ромою», так це агресивного футболу, каталізатором якого будуть саме господарів, в той час як не менш емоційні гості з легкістю приймуть те, що запропонує опонент.
Статистика португальців у тій же Прімейра-лізі говорить сама за себе – 61 гірчичник (більше лише у «Санта-Клари» – 67). Враховуючи те, що римляни – майстри провокувати порушення на собі (в середньому 13,2 рази за матч), є всі підстави розраховувати на скромний загальний верх за тоталом 4.5 жовтих карток.
«Твенте» – «Буде/Глімт»
Чемпіон Норвегії – каталізатор результативного футболу на попередньому етапі, починаючи з першого туру групового раунду проти «Порту» (домашні 3:2) й завершуючи січневими поєдинками з «Маккабі» Тель-Авів і «Ніццею» (3:1 і 1:1 відповідно).
Як не згадати і дуель між «Буде/Глімт» і «Манчестер Юнайтед» на «Олд Траффорд», де кризові «червоні дияволи» розщедрилися на забиті м’ячі саме проти скандинавів (вікторія 3:2), в той час як на тій же внутрішній арені (в АПЛ) «МЮ» виступає низовим колективом в плані результативності.
Представник Нідерландів також відрізняється вмінням яскраво проводити матчі. У цьогорічному єврокубковому сезоні «Твенте» запам’ятався ще зі стадії кваліфікації Ліги чемпіонів, в двоматчевому протистоянні з «Зальцбургом», де на виїзді «тюккерс» поступилися 1:2, тоді як у рідних пенатах було зафіксовано нічию 3:3.
У 2025-му році «Твенте» тільки в одному випадку відіграв поєдинок через загальний «ТМ 2.5», в домашніх умовах перегравши «Бешикташ» (1:0), в той час як в інших 7 зустрічах фіксуємо наступні результати – 3:2, 6:2, 1:3, 1:2, 3:2 за січень й 2:2, 3:3 у лютому.
Раніше майбутні суперники ніколи не перетиналися між собою, тоді як від першої очної дуелі чекаємо лише забитих м’ячів. Обидва колективи представляють два результативні чемпіонати (Нідерланди і Норвегію), так само як і вищенаведені цифри переконують в тому, що опція «ОЗ + ТБ 2.5» – вірний шлях до успіху.