У найближчі дві доби здійснимо подорож до Гран-Канарії і провінції Кастельон. Придивляємося до статистичних викладок й не забуваємо про лінію бігмаркетів.
«Лас-Пальмас» – «Атлетіко»
Мотивація обох сторін гранично зрозуміла – представник Гран-Канарії прагне покинути зону вильоту, на один бал відстаючи від рятівної 17-ї сходинки, на якій розташовується «Алавес» (29 – 30), в той час як «матрацники» крокують на третій сходинці й ведуть боротьбу з мадридським «Реалом» за срібні медалі (63 – 66), а ось про чемпіонство підопічним Сімеоне схоже що варто забути (63 – 70).
«Атлетіко» взяв максимум балів у крайніх двох поєдинках проти «Севільї» (виїзні 2:1) та «Вальядоліда» (домашні 4:2), але в той же час сама ігрова якість мадридців не переконує в тому, що команда психологічно оговталася від провального березня місяця (від вильоту з ЛЧ і поразок в дуелях з «Барселоною»). Пропустити два м’ячі в рідних пенатах від головного аутсайдера дивізіону – таке собі.
Також варто враховувати той факт, що від Іспанії у наступному сезоні до Ліги чемпіонів крокують 5 команд, а шостий «Бетіс» відстає від «індіанців» аж на 15 пунктів (48 – 63). Тобто фактор мотивації випливає на перший план – чи будуть Альварес і співтовариші грати на максимумі своїх можливостей в заключних 6-ти турах або ж столичні вже подумками у відпустці.
А ось «Лас-Пальмас» точно вичавить із себе всі соки, аби залишитися в еліті іспанського футболу на наступний ігровий рік. Можна пригадати торішній вояж «матрацників» до Гран-Канарії, де за підсумком фаворит дав осічку проти новачка дивізону (2:1 за «жовто-синіми» у листопаді 2023-го). Здивувало те, що «Л-П» оформив два голи після перерви при метриці очікуваних голів 0.14 в таймі №2.
Не виключено те, що «пальми» вчергове щось заб’ють при доволі скромних статистичних цифрах в атаці і свою перевагу будуть утримувати всіма доступними методами. Насамперед варто звернути увагу на показники колективу Дієго Мартінеса за жовтими картками – в середньому за поєдинок 2.8 ж/к (88 – лідери Ла Ліги). Граємо з акцентом на силовий стиль господарів й обираємо «ІТБ1» за гірчичниками.
«Вільярреал» – «Реал Сосьєдад»
Домашня серія «жовтої субмарини» без перемог вже досягла трьох матчів, де двічі фіксувалася нічия (1:1 та 0:0 проти «Валенсії» й баскського «Атлетіка») і в одному випадку «Вільярреал» капітулював (фіаско 1:2 від мадридського «Реала»). Якщо дивитися на дистанцію всього сезону, то у підопічних Марселіно лише 3 поразки у 14 матчах на рідній арені.
По інший бік барикад дивимося на виїзні цифри сан-себастьянців й фіксуємо негативну динаміку, де за підсумками 15 матчів в активі «Реал Сосьєдада» 5 перемог, 3 нічия і 7 поразок й всього лише 13 забитих м’ячів при 17 пропущених. Менше за Оярсабаля і компанію в гостях відзначаються результативними діями лише гравці «Осасуни» (8).
Картина в очних поєдинках між майбутніми суперниками говорить на користь паритету, де у крайніх 4-х дуелях команди оформляли по дві вікторії. Виходячи з того, що ні «Реал Сосьєдаду», ні «Вільярреалу» не вдається за останні 10 років двічі в ході сезону переграти один одного, є всі підстави дивитися в бік опції «1Х», так як у першому колі «РС» оформив мінімальну домашню звитягу 1:0.
&t=4s
Тепер розглянемо дану дуель з точки зору загальної результативності. Наприклад, каталізатором підвищеної частоти забитих м’ячів цілком може виступити «Вільярреал» у світлі того, що саме «жовта субмарина» в достатку забиває і пропускає (53:40). Тобто в плані гольових дій Морено і компанія ідентичні з мадридським «Атлетіко», а от щодо осічок в обороні – на рівні з новачком «Еспаньйолом».
Колектив Альгуасіля – в першу чергу це про закритий футбол і прагматизм, але саме в дні сьогоднішньому представнику Сан-Себастьяна необхідно розкриватися і йти на ризик, адже нинішнє перебування на дев’ятому рядку – це повз єврокубки. На виході маємо високу мотивацію гостей йти вперед, а отже і опція «обидві заб’ють» цілком виправдана.