Третій єврокубковий ігровий день. На черзі чвертьфінальні пари у другому за значимістю турнірі на континенті, де зробимо зупинки у Глазго й на півночі Лондона. Придивляємось до статистичних опцій.
«Рейнджерс» – «Атлетік»
У даній парі фаворит очевидний. З високою часткою ймовірності «Атлетік кваліфікується в Лігу чемпіонів у наступному ігровому році, обіймаючи четверте місце в Прімері, так само як і в Лізі Європи баскам відводять роль одного із головних претендентів на трофей поряд з «Манчестер Юнайтед» і «Тоттенхемом».
«Рейнджерс» непереконливо виглядав на попередній стадії змагань, примудрившись розгубити гостьовий гандикап у два м’ячі в дуелі проти «Фенербахче», довівши справу в матчі-відповіді на «Айброксі» до серії післяматчевих пенальті. Особливу увагу акцентуємо на показниках кутових у першому поєдинку – 11:3 на користь «канарок».
Якщо дивитися на цифри «Джерс» в плані корнерів в ході нинішнього сезону 24/25, фіксуємо середній показник за гру 6.46, де тільки за крайні 5 гостьових зустрічей «Рейнджерс» дозволив своїм опонентам 41 раз підійти до кутового прапорця – 7 («Данді»), 7 («Селтік»), 11 («Фенербахче»), 6 («Кілмарнок»), 10 («Хартс»).
Що являє собою «Атлетік» в аспекті кутових, тим же фанатам іспанського футболу пояснювати немає сенсу. За останні роки Більбао вважається однією з найверховіших команд Ла Ліги поряд з «Барселоною» та мадридським «Реалом», тоді як в ході нинішньої першості показники «левів» зупинилися на позначці 5.4.
Можна виділити відразу декілька дуелей, де підопічні Вальверде одноосібно оформляли двоначні цифри за корнерами – 10:2 (єврокубкова гра з «Ромою»), 14:1 («Мальорка»), 10:0 («Ельфсборг» в ЛЄ), 12:3 («Осасуна»), 16:1 («Леганес») і 11:2 («Жирона»). Висновок з вищесказаного – загальний верх 9.5 за тоталом кутових за коефіцієнт 1.89.
«Тоттенхем» – «Айнтрахт»
«Шпори» поряд із «червоними дияволами» провалюють свої виступи на внутрішній арені (14 й 13 позиції відповідно), тоді як турнір під назвою Ліга Європи – єдиний ковток свіжого повітря для обох колективів, котрий дозволить врятувати сезон й здобути путівку до Ліги чемпіонів на наступний сезон.
Франкфуртці демонструють прямопропорційні показники порівняно з лондонцями, в чемпіонаті Німеччини обіймаючи третю сходинку й маючи третю атаку в дивізіоні (55 забитих) після чинного чемпіона країни в особі «Байєра» і нинішнього лідера «Баварії», а ЛЄ «орли» впевнено розгромили майбутнього чемпіона Нідерландів «Аякс» за сумою двох зустрічей (домашні 4:1 + гостьові 2:1).
Якщо розглядати наявну пару в контексті двоматчевого протистояння, не варто ліпити з «Тоттенхема» явного фаворита. Представник Лондона вкрай нестабільний в ході сезону, граючи з перепадами настрою й провалами в лінії оборони і на останньому рубежі. Що казати, якщо вже у 2025-му підопічні Постекоглу примудрилися зазнати домашнього фіаско від «Іпсвіча», котрому вже гарантовано виліт до Чемпіоншипу.
Пропонуємо розглянути прийдешній поєдинок зі статистичної точки зору. «Тоттенхем» входить до тієї когорти команд англійської Прем’єр-ліги, котрі демонструють найвищі цифри в плані спровокованих фолів на собі – 13.0 (друге місце після «Астон Вілли») й водночас «шпори» здатні й самі в достатку порушувати на супернику за мірками АПЛ – 11.6.
А ось у «Айнтрахта» йде перекіс у бік більшої кількості фолів на опоненті, ніж прийнятих на собі – 10.0 vs 8.8. В двох словах, варто розставляти акценти на користь індивідуального «ТБ» франкфуртців за фолами, котрим доведеться стримувати численні атаки «Хотспур» всіма доступними методами, рівно як і вищезазначені цифри говорять самі за себе.