На туманному альбіоні гряде 33-й тур, в ході якого завітаємо на «Гудісон Парк» і «Портмен Роуд». Міксуємо лінію смолмаркетів з опцією результативності. Let’s go!
«Евертон» – «Манчестер Сіті»
В англійському футболі не завжди варто приділяти увагу виключно мотивації, що наочно підтвердив минулий тур, де на «Сіті Граунд» місцевий «Ноттінгем» мінімально поступився «Евертону» (0:1). Якщо «лісники» мають колосальну мотивацію на залишок першості, то «іриски» дограють сезон у своє задоволення і тим не менш результат на табло.
«Містяни», у своєму нинішньому стані, не викликають довіри. В минулому турі «Ман Сіті» вдалося зробити камбек з 0:2 в дуелі проти «Крістал Пелес» (5:2). Каталізатором того успіху став Кевін Де Брюйне, котрий і задав переможний темп першим голом, але треба розуміти, що бельгієць вже не той, аби в кожній грі витягувати «небесно-блакитних» з прірви.
Стосовно «Евертона», команду Віталія Миколенка виділяє бойовий дух поряд з характером. В рамках АПЛ, за останні три місяці, «іриски» програли лише один поєдинок – на «Енфілді» «Ліверпулю» (0:1), при цьому в крайніх 10 матчах «сині» 7 разів розписували нічию, включаючи і домашні ігри проти «Арсенала» (1:1), «Ман Юнайтед» (2:2) та мерсисайдців (2:2).
З точки зору переможця пари, не все так однозначно. В більшій мірі багато що буде залежати від настрою господарів поля і чи готові вони й надалі без мотивації давати бій більш статуснішим опонентам. Пропонуємо зіграти в обхід бігмаркетам і придивитися до лінії статистики, де особливу увагу варто приділити опції порушень правил.
«МС» є найнизовішою командою Прем’єр-ліги за кількістю фолів (в середньому за матч 7.7) й водночас підопічні Гвардіоли провокують на собі в рази більше порушень (10.1). «Евертон» демонструє прямопропорційні цифри у вигляді 11.8 і 9.9 відповідно до вищесказаного. Очна дуель першого кола між даними суперниками виступає в якості наочного прикладу, чого саме варто чекати в прийдешній зустрічі – 10:5 на користь представника Ліверпуля.
«Іпсвіч » – «Арсенал»
«Каноніри» вразили своєю впевненістю у двоматчевій дуелі проти мадридського «Реала в рамках чвертьфіналу Ліги чемпіонів. Незважаючи на низку ключових втрат в атаці та обороні, лондонці довели те, що система всередині команди працює немов відбійний молоток й будь в центрі оборони то Габріель, то Ківьор – все одно все вирішує ігрова дисципліна і вона у підопічних Артети на найвищому рівні.
Питання, чого чекати від лондонців на внтуренній арені після гри на «Сантьяго Бернабеу» посеред тижня. З одного боку був переліт, але сказати, що «Арсенал» виклався на всі сто відсотків у Мадриді – це буде неправильно. Навпаки, перемога «канонірів» була легкою й здобута на командному класі, тоді як чемпіон Іспанії діяв з акцентом на індивідуальну майстерність своїх гравців, без будь-якого плану на гру.
Від Сака і компанії завжди можна чекати сплеску забитих м’ячів після затяжної посухи. Одна сторона медалі – після єврокубків представник Лондона ніби як має зіграти в економ-режимі на внутрішній арені й на користь цієї тези говорить відсутність мотиваційного чинника, але з іншого боку – клас є клас. Срібло чемпіонату краще заздалегідь оформити саме в дуелях з посередніми опонентами в особі «Іпсвіча».
«Трактористи» багато пропускали в домашніх поєдинках останнім часом, поступившись 1:2 конкуренту за виживання «Вулверхемптону» й пропустивши чотири голи від прагматичного «Ноттінгема» (2:4), а також можна пригадати матч на «Портмен Роуд» під завісу лютого проти «Тоттенхема», де знову оборона «Іпсвіча» дала збій. До слова, у крайньому турі проти «Челсі» мирова 2:2 – це обман зору й відскок андердога, який мав пропускати в рази більше.
У безпосередньо взятому протистоянні в здібності «Іпсвіча» не віриться від слова зовсім. «Арсенал» на моральному підйомі й повинен розуміти, що якщо продовжувати втрачати очки з суперниками рівня «Евертона» та «Брентфорда» (двічі по 1:1), можна і поступитися другим місцем «Ньюкаслу». Немає сумнівів, що продуктивність атаки фаворита дасть про себе знати в кожному з таймів.