Відкриваємо чвертьфінальну програму Лімги чемпіонів з поєдинку на «Емірейтс», куди завітає володар трофею. Проектуємо хід зустрічі й робимо відповідні висновки.
Почнемо з «Реалу». Гра в обороні – повна катастрофа. Це стосується як флангів (Гарсія/Менді й Васкес), так і центру захисту на чолі з Рюдігером. Як можна пропустити 8 м’ячів протягом тижня від 18-го «Леганеса» (3:2), 16-ї «Валенсії» (1:2) та 10-го «Реал Сосьєдада» (3:4 в основний час), при цьому всі три поєдинки були зіграні на «Сантьяго Бернабеу», два з яких – це поразки. В атаці у «бланкос» також не все гаразд. Проти команд із ніжної частини таблиці Ла Ліги вся зоряна четвірка здатна давати результат, але коли справа стосується матчів проти топ-суперників, помітна їхня несумісність на полі. Якщо Мбаппе і Беллінгем – це майбутнє клубу, то з кимось із пари Вінісіус/Родріго необхідно попрощатися й починати грати за іншими тактичними схемами.
У «Арсенала» проблемними зонами є лінія атаки і центр захисту. Зв’язку центрбеків Саліба-Габріел можна назвати найкращою не тільки на туманному альбіоні, а й у всій Європі. На жаль Габріел вилетів через травму, рівно як і в передній ланці у «канонірів» є втрати в особі Жезуса і Хаверца. Тим не менш, для лондонців критично важлива присутність на полі Едегора і Сака. Саме ці двоє роблять погоду в команді в плані творення і креативу. Також відзначаємо і те, що в «АЛ» виглядає надійніше (порівняно з «Реалом») опорна зона на чолі з Декланом Райсом, а ось у «бланкос» на даній позиції гру пропустить Чуамені.
Складна пара відносно прогнозів як у першій зустрічі, так і в цілому. З однієї сторони на боці «Реала» багатий єврокубковий досвід, але водночас у нинішньому сезоні «вершкові» демонструють свої найгірші показники за всі роки саме під керівництвом Анчелотті. Вкотре акцентуємо увагу на обороні «Реала» та його слабкості на флангах (обидва матчі з «Барселоною» в ході сезону (0:4, 2:5) – яскравий тому приклад). Зводити «РМ» до статусу фаворита двоматчевої дуелі не варто лише за однією вищезазначеною ознакою (досвідом).
Ризикнемо поставити на підсумковий прохід лондонців, за мотивами зразка 1/8-ї фіналу ЛЧ у 2006-му, коли єдиний гол Тьєррі Анрі вирішив долю протистояння, а також заграємо варіанти у вигляді «П1 в 1 гол або нічия» й перемогу господарів за фолами. Господарі відрізняються агресивним пресингом, що трансформується в підвищену кількість порушень (в середньому 11.3), тоді як піренейці демонструють високі цифри за спровокованими фолами на собі (13.8) й самі вкрай мало порушують на супернику (8.9 – найнижчі показники в Прімері).